OSK O PUCHAR BŁĘKITNEJ WSTĘGI WISŁY 2017

KOMUNIKAT

XLII OGÓLNOPOLSKIEGO SPŁYWU KAJAKOWEGO
O PUCHAR BŁĘKITNEJ WSTĘGI WISŁY

 

            XLII Ogólnopolski Spływ Kajakowy odbył się w dniach 4 – 8 sierpnia 2017 r. na rzece Nida z Morawicy do Pińczowa.

Współorganizatorami spływu byli : Prezydent Miasta Tarnobrzega, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, SEP Oddział Tarnobrzeg, SanTa-EKO Sp.z o.o. Tarnobrzeg, Poltur Tarnobrzeg oraz NSZZ Solidarność KiZPS Siarkopol.

Uczestnicy spływu  reprezentowali Szczecin, Knurów, Mielec, Krzeszów, Gliwice, Nową Dębę,  Giżycka, Tarnobrzeg, a także Hiszpanię.

W dniu 4 sierpnia w Morawice wszyscy uczestnicy podczas uroczystego otwarcia otrzymali znaczki okolicznościowe upominek w formie etui chroniącego przed zamoczeniem np. telefonu. W trakcie biwaków przeprowadzane były konkurencje rekreacyjne, ogniska, śpiewogrania i dyskoteki. Spływ odbywał się przy słonecznej przyjaznej pogodzie – nieliczne deszcze nawiedziły nas na obozowiskach.

             Podczas uroczystego zamknięcia spływu w dniu 7 sierpnia w Motkowicach Prezes Ogniska TKKF Siarka podziękował uczestnikom za kulturalne i sportowe zachowanie, wymienił wszystkich sponsorów serdecznie dziękując im za pomoc w organizacji tej imprezy, a następnie wręczył uczestnikom ufundowane przez Organizatora upominki. Wielokrotni uczestnicy spływów o puchar Błękitnej Wstęgi Wisły otrzymali nagrody specjalne ufundowane przez organizatora.  Najstarszym uczestnikiem spływu był Tadeusz Barnaś z Giżycka , który otrzymał nagrodę rzeczową ufundowaną przez NSZZ Solidarność KiZPS Siarkopol z Tarnobrzega . Najmłodszym uczestnikiem spływu była Tokarczyk Agata ze Szczecina, której komandor wręczył nagrodę ufundowaną również przez Solidarność przy KiZPS Siarkopol. Puchar Fair Play ufundowany przez organizatora został wręczony Agacie Tokarczyk ze Szczecina. Najliczniejszą ekipą XLII OSK była ekipa reprezentująca Knurów. Puchar stanowiący główne trofeum spływu komandor przekazał na ręce Henryka Bartosiewicza z Knurowa.  Do ostatniego etapu z Motkowic do Pińczowa wszyscy przystąpili w dobrym nastroju, kończąc go w dobrej formie i żalu, że to już koniec spływu.

            Pożegnanie, przekazywanie adresów zamknęły tę imprezę. Spływ odbył się przy sprzyjającej turystyce kajakowej pogodzie. Zaangażowanie, uczynność, zdyscyplinowanie i życzliwość uczestników pozwoliło organizatorom zrealizować program imprezy, za co serdecznie dziękujemy. Pomimo trudów wszyscy uczestnicy deklarowali chęć uczestniczenia w XLIII  OSK o PBWW, który planujemy zorganizować w przyszłym roku na rzece Tanew w dniach 10 do 15 sierpnia 2018 r.

 

ZA ORGANIZATORÓW

Prezes Ogniska TKKF Siarka

i Komandor Spływu

Grzegorz Skowron

 

Tarnobrzeg, sierpień  2017 r.