32-gi Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności”

23 czerwca w Pabianicach rozpoczął się 32. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. W trakcie czterech dni rywalizacji. Kolarze w sumie do pokonania mieli ponad 740 kilometrów, po szosach 4 województw (łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego). Wyścig zakończył się w sobotę w Stalowej Woli. „Solidarka” to wyścig rangi UCI Europe Tour. Po Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich rozgrywanych w Polsce.
Na starcie wyścigu, po raz pierwszy w koszulce Mistrza Polski, pojawiŁ się Maciej Paterski (drużyna Voster ATS), który w niedzielę wygrał krajowe mistrzostwa.
W wyścigu wystąpiły 26 drużyny z całego świata m.in.: Elkov Kasper, Metec – Solarwatt P/B Mantel, KED Stevens Berlin, Topforex ATT Investments i WPGA Amsterdam.Udział w kolarskich zmaganiach weźmie również 7 polskich ekip: Voster ATS, HRE Mazowsze Serce Polski, TC Chrobry Scott Głogów, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, KS Pogoń Mostostal Puławy, LUSK Trójka Piaseczno oraz WMKS Olsztyn Silvant Team. Wyścig przejechał między innymi przez Sandomierz, Tarnobrzeg i po ponad 165 km dotarł na metę wyścigu w Stalowej Woli.
Duża kolarska impreza, jaką jest Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków – na trasie której już wielokrotnie gościł Tarnobrzeg jest widowiskowym wydarzeniem. W sobotę 26 czerwca między godziną 11.00 a 13.00 kolarze jadąc od Sandomierza przemierzyli ulice: Warszawską, Sikorskiego i Sienkiewicza, jezioro Tarnobrzeskie, Machów, Mickiewicza

https://sztafeta.pl/2021/06/24/32-wyscig-solidarnosci-i-olimpijczykow-w-sobote-zakonczenie-w-stalowej-woli/
http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/peleton-przemknie-przez-tarnobrzeg-beda-utrudnienia,3031.html
https://www.lokalnatelewizja.pl/wiadomosci/23702,5-etap-wyscigu-solidarnosci-i-olimpijczykow-rozpocznie-sie-w-ostrowcu-beda-utrudnienia-w-ruchu