KOMUNIKAT z VI REGIONALNEGO SPŁYWU KAJAKOWEGO NA RZECE TANEW

VI Regionalny Spływ Kajakowy zorganizowany został przez Ognisko TKKF Siarka Tarnobrzeg i PTTK O. Miejski w Tarnobrzegu i odbył się w dniach 19 – 21 lipca 2019 r.

z Księżpola do Dąbrówki na rzece Tanwi.

            Współorganizatorami spływu byli : Prezydent Miasta Tarnobrzega, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, PBPH ELDO – BUD Tarnobrzeg i Poltur Tarnobrzeg       

            W spływie udział wzięli turyści reprezentujący miejscowości Nową Dębę, Krzeszów, Mielec, Szczecin i Tarnobrzeg.

            W dniu 19 lipca  w Księżpolu na uroczystym otwarciu wszyscy uczestnicy otrzymali  okolicznościowe znaczki i upominki.

            Na biwakach przeprowadzane były ogniska, śpiewogrania i dyskoteki. Spływ odbywał się przy pięknej słonecznej pogodzie na nadal pięknej rzece Tanew.

                         Podczas uroczystego zamknięcia spływu w dniu 22 lipca w Harasiukach Komandor Spływu podziękował uczestnikom za kulturalne i sportowe zachowanie, wymienił wszystkich sponsorów serdecznie dziękując im za pomoc w organizacji tej imprezy, a następnie wręczył uczestnikom ufundowane przez Organizatora upominki. Podsumowanie spływu zakończyło się ogniskiem z pieczeniem kiełbasy i śpiewograniem.

            Do ostatniego etapu z Harasiuk do Dąbrówki wszyscy przystąpili w dobrym nastroju. Gdy do mety 3 etapu, a zarazem całego spływu brakowało ok. 4 km turyści zostali zaatakowani przez potężną burzę trwającą ponad pół godziny połączoną z ogromną ulewą i potężnym szkwałem, a następnie gradem kulkami lodowymi o średnicy dochodzącej do 2 centymetrów. Gdy burza nieco ustała turyści w tempie regatowym dotarli do Dąbrówki. 

            Wszyscy uczestnicy, nie bacząc na trudy pytali kiedy następny spływ.

            Zaangażowanie, uczynność, życzliwość i zdyscyplinowanie uczestników pozwoliło organizatorom zrealizować program imprezy, za co serdecznie dziękujemy.

galeria zdjęć

ZA ORGANIZATORÓW

V-ce Komandor Spływu

Grzegorz Skowron

 

Tarnobrzeg, Lipiec  2019 r.