KOMUNIKAT z XLIV OGÓLNOPOLSKIEGO SPŁYWU KAJAKOWEGO na Wieprzu

XLIV Ogólnopolski Spływ Kajakowy odbył się w dniach 15- 18 sierpnia 2019 roku na rzece Wieprz z Obroczy(Zwierzyniec) do Nielisza.

Współorganizatorami spływu byli : Prezydent Miasta Tarnobrzega, SanTa-EKO Sandomierz, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Poltur Tarnobrzeg oraz NSZZ Solidarność KiZPS Siarkopol.

Uczestnicy spływu  reprezentowali Szczecin, Knurów, Mielec, Krzeszów, Kielce, Kraków, Nową Dębę, Gorlice,  Sandomierz oraz  Tarnobrzeg.

W dniu 16 sierpnia w Obroczy wszyscy uczestnicy podczas uroczystego otwarcia otrzymali okolicznościowe znaczki .W trakcie biwaków przeprowadzane były konkurencje rekreacyjne, ogniska, śpiewogrania i dyskoteki. Spływ odbywał się przy upalnej pogodzie w dzień i zimnych pełnych rosy nocach. Biwaki i obozowiska dzięki staraniom Franciszka Wójcika były bardzo przyzwoite

             Podczas uroczystego zamknięcia spływu w dniu 17 sierpnia w Michalowie Komandor Spływu podziękował uczestnikom za kulturalne i sportowe zachowanie, V-ce Komandorowi, Kwatermistrzowi i Latarnikowi podziękował za aktywne i solidne wykonywanie swoich zadań. Wymienił wszystkich sponsorów serdecznie dziękując im za pomoc w organizacji tej imprezy, a następnie wręczył uczestnikom ufundowane przez Organizatora okolicznościowe upominki w formie czapeczek, ledowych latarek do laptopa lub pokrowców ochronnych na wodę do telefonów. Wielokrotni uczestnicy spływów o puchar Błękitnej Wstęgi Wisły otrzymali nagrody specjalne ufundowane przez organizatora.  Najstarszym uczestnikiem spływu był Andrzej Kuczek z Gorlic, który otrzymał nagrodę rzeczową ufundowaną przez NSZZ Solidarność KiZPS Siarkopol z Tarnobrzega . Najmłodszym uczestnikiem spływu była Ania Strumińska z Tarnobrzega, której komandor wręczył nagrodę ufundowaną również przez Solidarność przy KiZPS Siarkopol. Puchar Fair Play ufundowany przez organizatora został wręczony Krzysztofowi Niemcowi z Tarnobrzega. Najliczniejszą, zdyscyplinowaną i pomocną ekipą XLIV OSK o Puchar Błękitnej Wstęgi Wisły była ekipa reprezentująca Szczecin. Puchar stanowiący główne trofeum spływu komandor przekazał na ręce Eugeniusza Kokoszki.  Do ostatniego etapu z Michalowa do Nielisza wszyscy przystąpili w dobrym nastroju, kończąc go w dobrej formie i żalu, że to już koniec spływu.

            Pożegnanie, przekazywanie adresów zamknęły tę imprezę. Spływ odbył się przy sprzyjającej turystyce upalnej kajakowej pogodzie. Zaangażowanie, uczynność, zdyscyplinowanie i życzliwość uczestników pozwoliło organizatorom zrealizować program imprezy, za co serdecznie dziękujemy. Pomimo trudów wszyscy uczestnicy deklarowali chęć uczestniczenia w kolejnych podobnych imprezach organizowanych przez Ognisko TKKF Siarka.

galeria zdjęć

ZA ORGANIZATORÓW

 Komandor Spływu

Grzegorz Skowron

Tarnobrzeg, sierpień  2019 r.