Komunikat z XLV Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego na Dunajcu

XLV Ogólnopolski Spływ Kajakowy odbył się w dniach 13 – 16 sierpnia 2020 r. na rzece Dunajec z Zakliczyna do Opatowca.

            Współorganizatorami spływu byli : SanTa-EKO Sp. z o.o. Tarnobrzeg, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, SEP Oddział Tarnobrzeg, , Poltur Tarnobrzeg oraz NSZZ Solidarność KiZPS Siarkopol.

33 uczestników spływu  reprezentowało Szczecin, Knurów, Mielec, Krzeszów, Kraków, Nową Dębę, Lublin,  Warszawę i Tarnobrzeg.

            W dniu 13 sierpnia w Zakliczynie z uczestnikami spływu spotkał się Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn wymieniając się upominkami z kierownictwem spływu. Wszyscy uczestnicy podczas uroczystego otwarcia otrzymali znaczki okolicznościowe oraz latarkę ledową jako upominek. W trakcie biwaków przeprowadzane były konkurencje rekreacyjne, ogniska, śpiewogrania. Spływ odbywał się przy słonecznej przyjaznej pogodzie .

             Podczas uroczystego zamknięcia spływu w dniu 16 sierpnia w Biskupicach Radłowskich V-ce Prezes Ogniska TKKF Siarka podziękował uczestnikom za kulturalne i sportowe zachowanie, wymienił wszystkich sponsorów serdecznie dziękując im za pomoc w organizacji tej imprezy, a następnie wręczył uczestnikom ufundowane przez Organizatora upominki. Najstarszym uczestnikiem spływu był Henryk Bartosiewicz z Knurowa , który otrzymał nagrodę rzeczową ufundowaną przez NSZZ Solidarność KiZPS Siarkopol z Tarnobrzega . Najmłodszym uczestnikiem spływu był 12 letni Daniel Czerepak z Tarnobrzega, który otrzymał nagrodę ufundowaną również przez Solidarność przy KiZPS Siarkopol. Puchar Fair Play ufundowany przez organizatora został wręczony Rafałowi Dypie  z Nowej Dęby. Najliczniejszą ekipą XLV OSK była ekipa reprezentująca Szczecin. Puchar stanowiący główne trofeum spływu komandor przekazał na ręce Jana Uchmana ze Szczecina.      Do ostatniego etapu do Opatowca wszyscy przystąpili w dobrym nastroju, kończąc go w dobrej formie i żalu, że to już koniec spływu.

            Pożegnanie, przekazywanie adresów zamknęły tę imprezę. Spływ odbył się przy sprzyjającej turystyce kajakowej pogodzie. Zaangażowanie, uczynność, zdyscyplinowanie i życzliwość uczestników pozwoliło organizatorom zrealizować program imprezy, za co serdecznie dziękujemy. Pomimo trudów wszyscy uczestnicy deklarowali chęć uczestniczenia w XLVI  OSK o PBWW, który planujemy zorganizować w przyszłym roku na rzece Tanew w dniach 11 do 15 sierpnia 2021 r.

galeria zdjęć

ZA ORGANIZATORÓW
Grzegorz Skowron

 

Tarnobrzeg, sierpień  2020 r.