06.06.2021 Odszedł Kazimierz Ferenc

Ze smutkiem zawiadamiamy, że odszedł z tego świata nasz Przyjaciel Kazimierz Ferenc.

Zawdzięczamy mu wiele, bo nie tylko od wielu lat aktywnie działał w TKKF-ie, także ciężko fizycznie pracując, ale miał także wielkie zasługi w budowie, a potem odbudowie po pożarze, naszej wiślanej przystani.
Każdy, kto Go znał, a znało wielu, wie, że był człowiekiem z wielką klasą, fachowym (m.in. długoletnim dyrektorem technicznym Kopalni Siarki Machów), konkretnym, aktywnym, a przy tym pogodnym i niezwykle życzliwym. Lubił ludzi i lubił pomagać. Widzieliśmy, że ciężko zachorował, ale dzielnie walczył, i kiedy widzieliśmy się ostatni raz w większym gronie, wydawało się, że najgorsze ma już za sobą. Los chciał jednak inaczej.
Żegnaj Kaziu! Będziemy o Tobie pamiętać!
Fot. Marcin Radzimowski/Echo Dnia

Wielka strata dla Tarnobrzega i dla TKKF-u. Włożył tyle pracy, tyle rzeczy zaprojektował, wybudował, wyremontował, wielokrotnie kierował pracami budowlanymi .
Przez ostatni rok gdy chorował, wszyscy mieliśmy nadzieję że z tego wyjdzie . Liczyliśmy i wierzyliśmy że wszystko będzie jak dawniej. Niestety, los chciał inaczej, Odszedł na zawsze, będzie nam go bardzo brakowało. Żegnaj Panie Kazimierzu , zawsze będziemy o Panu pamiętać.

https://korso24.pl/historia/zmarl-kazimierz-ferenc-to-niezwykle-zasluzona-postac-dla-gornictwa-siarkowego/


zaplanowane uroczystości pogrzebowe
https://korso24.pl/podkarpacie/ostatnie-pozegnanie-kazimierza-ferenca-tak-bedzie-wygladal-pogrzeb-zasluzonego-gornika/0cJr6oNZHRBVcCXVPgST


Tutaj wywiad z ówczesnym dyrektorem technicznym kopalni Machów
https://www.youtube.com/watch?v=gwIRgAcfU_k